Paylaşımın Dinmek Bilmeyen Yağmuru ..Forum EyLüL SizLerLe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Paylaşımın Dinmek Bilmeyen Yağmuru ..Forum EyLüL SizLerLe

Radyo EyLüL'de Artık Yayında ..Www.radyo-eylul.net

AnasayfaPorTaL EyLüLGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo

güne moralle başlamanın yolları

YazarMesaj
ilknur
Özel üye
Özel üye
ilknur

Kadın

güne moralle başlamanın yolları Empty
MesajKonu: güne moralle başlamanın yolları   güne moralle başlamanın yolları Icon_minitimePerş. Ara. 04, 2008 1:01 am

Nedir bu asik yuz, neden homurtular icindesiniz. Bir turlu mutlu olamiyorsunuz.. "Iste berbat bir gun daha" yakinmalariyla yataktan kalkiyorsunuz. Oysa gune daha iyi baslamak da mumkun..
Ki bir gun nasil baslarsa oyle gider! Uzmanlarin bu alandaki onerilerine kulak kabartmak lazim.. Iste size bir gune guclu ve moralle baslamak icin ipuclari..
Gune nasil baslarsaniz butun gununuz oyle gececektir. o yuzden gunu moralle baslamak cok onemlidir. Bir cok insan homur homur yataktan kalkara ve butun gun de o homurtulariyla kendisini oldugu kadar cevresini de rahatsiz eder.. Yatakta gozunuzu actiginiz andan itibaren gunu yapilandirmak sizin elinizde. Mutlu, basarili, insan iliskilerinde doyurucu bir gune merhaba demek icin bazi yontemleri yasama gecirmeniz gerekiyor. Iste mutlu bir gun icin size bazi onemli "sir"lar..

-Sabah henuz yataktan kalkmadan (uyandiginiz an) dudaklariniza bir gulumseme gonderin..

-Her gun kendiniz icin olumlu onaylamalarla uyanmayi aliskanlik haline getirmeye gayret gosterin. Ornegin soyle soyleyebilirsiniz: "Bugunum aydin olsun. Bugun evrenin bana verecegi tum guzel mucizeleri kabul ediyorum."

-Pencerenin onune gelin ve disariya ( dogaya bakarak ) nefes alip vermeye baslayin. Bu "Nefes egzersizleri"ni, nefesinizi izleyerek gerceklestirin.. Bunu birkac kez tekrarlayin..

-Sabahleyin eger kendinizi cok agir ve hareket edemeyecek kadar yorgun hissediyorsaniz mutlaka egzersizle baslayin gune. Ya da enerjinizi saglamak icin bol vitaminli bir kahvalti hazirlayin. Gune enerjik baslarsaniz butun gun oyle gecer. Bunu icin su sozu aklinizdan gecirin : "Hic kimse icindeki coskuyu kaybetmis bir insan kadar yasli olamaz!"

-Bes veya on dakika denizi ya da yesil bir alani seyredin. Bu ortamda varliginizi fark edin. Sahip olduklariniz icin evrene (ornegin sevdiginiz iste calistiginiz icin ya da saglikli oldugunuzdan dolayi) tesekkur edin..
Gune Moralle Baslamanin Yollari.

-Her seyle ama her seyle bag kurmaya calisin; cicekle, agacla, hayvanlarla, cansiz varliklarla... Onlarla aranizdaki bag gunu mutlu gecirmeniz icin size enerji saglayacaktir. Ornegin ise giderken yolunuzun kenarindaki cicekleri mutlaka "gorun". Varliklarindan dolayi mutlu oldugunuzu dusunun. Ciceklerle kurulan bag cok onemlidir. Yasam bize bizim ona sundugumuz kadar arti (+) veya eksi (-) frekans sunar.

-Her gun birisi ya da bir sey icin, iyi olduguna inandiginiz bir davranista bulunun. (Ornegin "Seni seviyorum" deyin ya da ona cicek alin. Ihtiyaci olan birine iyilik yapin) Ancak asla "Ben yaptim", "ben gittim", "ben hallettim" gibi sozleri kullanmayin..

güne moralle başlamanın yolları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-